Wycieczka klasy 2 LEb do Urzędu Skarbowego i Biblioteki miejskiej

23 maja 2024

W dniu 23 maja 2024 roku, pod opieką Pani Katarzyny Kownackiej uczniowie  udali się na wycieczkę by  poznać funkcjonowanie instytucji publicznych oraz zagłębić się w fascynujący świat literatury.

            W  Urzędzie  Skarbowym, uczniowie zostali przyjęci przez pracowników i zaproszeni do udziału w specjalnym wykładzie dotyczącym podatków oraz ważnych informacji dla młodych ludzi prowadzonym przez Panią Magdalenę Grabowską kierownika Działu Obsługi Bezpośredniej. Podczas prezentacji, uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady funkcjonowania systemu podatkowego oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki finansowe mogą ich dotyczyć w przyszłości. Wykład nie tylko rozwiał wiele wątpliwości, ale także otworzył oczy na istotne aspekty życia społecznego i gospodarczego.

Po wizycie w urzędzie, klasa udała się do  biblioteki miejskiej  gdzie uczestniczyli w grze edukacyjnej o nazwie ,,Polscy nobliści i literacki pokój zagadek’’-zadanie dotyczyło wybitnego komediopisarza i uczestnika wojen napoleońskich Aleksandra Fredry.

 Gra pozwoliła na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz pracy w grupie. Zagadki literackie i elementy historyczne sprawiły, że uczestnicy przeżyli niezapomnianą przygodę, w której nauka przeplatała się z rozrywką.

            Trzecim etapem wycieczki był spacer po wyszkowskim parku i podziwianie pięknej przyrody.

Wycieczka w terenie jest szczególną formą organizacyjną działania poznawczego ucznia w pracy pozaszkolnej.

Młodzież nie tylko odkryła tajemnice życia społecznego i literatury, ale także zbudowała więź grupową i umiejętności interpersonalne.

Odnośniki