Wycieczka klasy 2 LOL do Muzeum Życia w PRLu

17 września 2019

W dniu 17 września odbyła się wycieczka klasy 2 LOL do Warszawy. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do muzeum życia w PRL-u, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów codziennego użytku pochodzących właśnie z owych czasów.

Mogli dowiedzieć się wielu faktów dotyczących warunków życia, z jakimi zmagali się nasi rodacy. Mała lekcja historii poprowadzona przez sympatyczną panią przewodnik zrobiła ogromne wrażenie zarówno na uczniach jak i opiekunach grupy. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia w kultowym maluchu czy budce telefonicznej, o którą jak się okazało ludzie często się bili, wywołało uśmiech na twarzach naszych uczniów.

W zamieszczonej tam PRL-owskiej kawiarni można było wypić pyszną kawę z ręcznego, zabytkowego ekspresu, czy spróbować jakże znanych gum TURBO. Aby zachować historyczny akcent uczniowie wybrali się na film pt. ,,Piłsudski”, który również wywołał u nich ogromne emocje.

                                                                                                    Klara Fedorczyk

Odnośniki