Wycieczka klasy 2TR/TP oraz 1LI/LEO Kosmiczna Wystawa oraz film „ Żeby nie było śladów”

7 października 2021

W dniu 07 października klasy 2TR/TP oraz 1LI/LEO wraz w wychowawcami: p. Matyldą Kryszkiewicz oraz Agnieszką Kalinowską wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie Światowej Wystawy Kosmonautyki Discovery w Muzeum Nowa Praga. Była to nie lada gratka dla miłośników tematu, ponieważ można było tam podziwiać oryginalne eksponaty z USA, Związku Radzieckiego i Polski, kolekcję oryginalnych skafandrów, stacje kosmiczne – MIR, ISS, promy kosmiczne, program Apollo, Sojuz oraz wiele wiele innych. Jest to miejsce o niepowtarzalnym klimacie i z pewnością warte odwiedzenia.

Wycieczka klasy 2TR/TP oraz 1LI/LEO Kosmiczna Wystawa oraz film „ Żeby nie było śladów”

Następnie udaliśmy się do Multikina w celu obejrzenia głośnego i poruszającego filmu pt.: „Żeby nie było śladów”, który mówi o morderstwie Grzegorza Przemyka w latach 80. Reżyser  Jan P. Matuszyński ukazuje w nim niewyobrażalne okrucieństwo i matactwa ówczesnej władzy PRL, ludzkie dramaty oraz trudne relacje rodzinne. Film ważny i wieloaspektowy, który na długo zapisze się w naszej pamięci.

Wycieczka klasy 2TR/TP oraz 1LI/LEO Kosmiczna Wystawa oraz film „ Żeby nie było śladów”

A. Kalinowska

Odnośniki