Wycieczka do Muzeum Niepodległości w Warszawie

7 lutego 2018

Uczniowie klas I TE i I LOI uczestniczyli 07.02.2018 w wycieczce do Warszawy. W związku z Rokiem dla Niepodległej postanowili zwiedzić Muzeum Niepodległości, a dokładniej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Jest to jedno z najważniejszych miejsc martyrologii polskiej z epoki zaborów. Zlokalizowane na terenie twierdzy zbudowanej w latach 1832-1836 na wzgórzu żoliborskim z rozkazu cara Mikołaja I po stłumieniu powstania listopadowego. Wśród więźniów X Pawilonu były tak wybitne postaci polskiej historii jak Romuald Traugutt, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Gustaw Ehrenberg, ksiądz Piotr Ściegienny, Jarosław Dąbrowski, Ludwik Waryński i wielu innych.

Następnie cała grupa udała się na lodowisko OSiR Targówek. Przeżyli tam wiele niezapomnianych chwil, a motto, które dominowało w ich umysłach brzmiało „Padłeś? Powstań!”.

Ostatnią atrakcją było Multikino Targówek, gdzie uczniowie obejrzeli film przygodowy pt. „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Był to fascynujący seans, który spodobał się uczniom i z pewnością by go polecili innym.

Aleksandra Zawadzka, Dominika Łach

Odnośniki