Wycieczka na południe Polski

21 października 2016

W dniach 18 – 21 października klasy maturalne – 4 TE, 4 LOE oraz 3 LOL, uczestniczyły w czterodniowej wycieczce na południe Polski. Opiekunowie, którzy razem z maturzystami podziwiali uroki pięknego Krakowa i okolic,  to p. Joanna Świętoń, p. Agnieszka Wydryszek, p. Dorota Nizińska oraz p. Kamil Szumowski. Zakwaterowanie grupy znajdowało się w  centrum miasta, co ułatwiało szybką komunikację i możliwość zobaczenia Krakowa nocą. Pierwszego dnia uczniowie weszli na Łysą Górę w Górach Świętokrzyskich oraz zobaczyli znajdującą się na Świętym Krzyżu Bazylikę oraz krypty.

W Krakowie grupa zwiedziła rynek krakowski, podziemia średniowieczne miasta oraz zamek królewski – Wawel. Trzeciego dnia w programie wycieczki znalazło się bardzo ważne w naszej historii miejsce – obóz zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Pobyt na terenie obozów był dla uczniów głębokim przeżyciem.

Ostatniego  dnia klasy odwiedziły w drodze  do Częstochowy miejscowość Olsztyn i ruiny zamku-malowniczo położonego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze maturzyści mieli okazję uczestniczyć we Mszy Św., która została odprawiona w ich intencji.  Przez czas trwania wycieczki pogoda nie dopisywała zwiedzającym, lecz nawet to nie było w stanie popsuć uśmiechów goszczących na twarzach grupy.

                                                                                                                                             Kalina Kuczyńska kl. IV TE

Odnośniki