Wyjazd na targi gastronomiczne – Warsaw Gastro Show

25 maja 2018

W dniu  25.05.2018r klasy uczniowie klas drugich  prozdrowotnych  2LZA i 2LZB wraz z wychowawcami oraz opiekunami pojechały na targi gastronomiczne  Warsaw Gastro Show  do Nadarzyna. Impreza  zgromadziła  różnych wystawców z kraju i świata , którzy prezentowali produkty  przemysłu spożywczego z zakresu  przetwórstwa owocowo-warzywnego, mięsnego i spirytusowego.

Uczestnicy wyjazdu  mieli okazje posmakować różnych przekąsek z całej Polski – od regionalnych pierogów poprzez ciasta do pysznej włoskiej kawy. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przygotowane stoiska , degustowali produkty i przysłuchiwali się rozmów  wystawców.

Pobyt na targach był również okazją do zakupienia interesujących produktów np. leczniczych  z rokitnika czy miodu. W sali wykładowej odbywały się seminaria dla młodzieży o tematyce prozdrowotnej.  Uwagę przyciągały  wspaniałe pokazy kulinarne i cukiernicze  znanych kucharzy z Polski i zagranicy.

Wycieczka pozwoliła nam uzupełnić wiedzę z zakresu zdrowej żywności i prawidłowego trybu odżywiania.

Uczestnicy.

Odnośniki