Wystawa z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

10 listopada 2023

Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzenia przygotowanej wystawy okolicznościowej dotyczącej 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na której zaprezentowane są postaci Ojców Niepodległej: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. 

Liderzy walki o Polskę z 1918 r. różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI. Nie oznaczało to, że we wszystkim byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom, ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, poprowadzili Polaków ku WOLNOŚCI.                                                               

Na wystawie zaprezentowane są książki z tego okresu – dostępne w naszej bibliotece.

Odnośniki