WYSZKOWSKI DZIEŃ MEDIACJI – RELACJA

19 października 2018

W dniu 19.10.2018r na naszej hali sportowej odbyła się konferencja pod tytułem Wyszkowski Dzień Mediacji. Pomysłodawcą całego wydarzenia był Pan Mecenas Michał Gruchacz. Organizatorami konferencji byli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie, Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie, Kancelaria Radcy Prawnego Michała Gruchacza oraz Wyszkowskie Centrum Rozwoju Biznesu.

Patronat nad konferencją objął: Marszałek Województwa Mazowieckiego (na konferencji była obecna Pani Elżbieta Lanc – członek zarządu Województwa Mazowieckiego), Starosta Wyszkowski (na konferencji był obecny Pan Bogdan Pągowski – starosta wyszkowski oraz Pan Adam Mróz – wicestarosta wyszkowski) oraz Burmistrz Wyszkowa.

Wydarzenie otworzyły Pani Aneta Pękul Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Wyszkowie oraz Pani Elżbieta Michalik Dyrektor Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie. Konferencję poprowadziła Pani Luiza Truchel (wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie).

Wykład inauguracyjny pt. „Praktyczne rozwiązania na wyciągnięcie ręki, panorama mediacji w Polsce” wygłosił Pan Maciej Tański – jeden z pierwszych mediatorów i promotorów mediacji w Polsce ora zagranicą (m.in. w Albanii, Kosowie, Jordanii, Kenii, w zachodnich Bałkanach i  Tadżykistanie). Przedstawił czym jest mediacja, jakie są jej zalety i w jakich sprawach może być    wykorzystywana.

Konferencja składała się z trzech paneli tematycznych: mediacje oświatowe, mediacje rodzinne i mediacje karne. Każdy panel składał się z trzech wystąpień oraz dyskusji.

Konferencję zakończył wykład radcy prawnego Michała Gruchacza pt. „ Nowe perspektywy prawne dla mediacji. Nieodpłatna mediacja.”.

Oficjalnego zamknięcia konferencji dokonała Pani Ewa Trzcińska Prezes Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu.

Wydarzenie zostało zrelacjonowane przez media lokalne.

https://tubawyszkowa.pl/aktualnosci/czytaj/10360-wyszkowski-dzien-mediacji

Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie na konferencję.

Odnośniki