Wyszkowski Dzień Nauki

13 czerwca 2018

13 czerwca w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku Filia w Wyszkowie odbył się VIII Wyszkowski Dzień Nauki pod hasłem:„1918-2018 Piękna-Niepodległa”, który poświęcony był 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie otworzył burmistrz Wyszkowa Pan Grzegorz Nowosielski, po czym został przedstawiony wykład dla młodzieży pt.:”Wyzwanie Niepodległości”. Poprowadził go dr hab. Radosław Lolo z Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Następnie szkoły podstawowe i średnie wraz z uczniami, miały okazję zapoznać się z urozmaiconym i ciekawym programem edukacyjnym. Naszą szkołę reprezentowała młodzież pod opieką pana Roberta Szulęckiego oraz pana Adama Mickiewicza. Przygotowali oni projekt- „100-lecie niepodległości ze zbiorów szkoły”, gdzie znalazły się między innymi zabytkowe monety, książki oraz przedmioty domowe. Patronat nad tegorocznym Dniem Nauki objął Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Współorganizatorami tego wydarzenia zostali: Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku Filia w Wyszkowie oraz burmistrz Wyszkowa pan Grzegorz Nowosielski. Ostatnią częścią programu Wyszkowskiego Dnia Nauki był wykład pt.: „Obraz prawa w Rzeczypospolitej w Panu Tadeuszu”. Wygłosił go doc. dr Henryk Goryszewski.

Aleksandra Zawadzka

Justyna Molska

Odnośniki