Wyszkowski Dzień Nauki

8 czerwca 2016

8 czerwca 2016r. odbyła się szósta edycja imprezy „Wyszkowskie Dni Nauki” pod hasłem „Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka”. Święto nauki, które w tym roku odbyło się w wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, zgromadziło w jednym miejscu przedstawicieli gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta oraz zaproszonych gości.

Wyszkowskie Dni Nauki to nie tylko prezentacje projektów edukacyjnych przygotowywanych przez uczniów, ale także ciekawe prelekcje gości. W tym roku święto rozpoczęło się od otwartego wykładu, którego tematem było hasło przewodnie imprezy, a zakończyło spotkaniem dla nauczycieli.

Nasza Szkoła przygotowała stoisko z wieloma atrakcjami dla odwiedzających je osób, m. in. pokaz zbudowanych z klocków robotów, prezentację multimedialną dotyczącą szkoły, makietę przedstawiającą „serce komputera”. Odwiedzające nasze stoisko panie otrzymywały od uczniów bukiet polnych kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z wiedzy informatycznej, w którym można było wygrać drobne upominki.

Anna Sztorc

Lidia Chmielewska

Odnośniki