X Wyszkowski Dzień Nauki

2 czerwca 2022

Dnia 2 czerwca 2022 roku odbył się ,,X Wyszkowski Dzień Nauki”. Wydarzenie to miało miejsce Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym. Hasło przewodnie w tym roku to ,, Zasłużeni dla ziemi wyszkowskiej”. Uczniowie szkół podstawowych z całej gminy mogli zaprezentować swoje projekty edukacyjne , a szkoły ponadpodstawowe przedstawić ofertę edukacyjną swojej placówki.

Uroczystość rozpoczęli gospodarze, przywołując w części artystycznej lokalnych bohaterów. Oficjalnego otwarcia dokonała zastępczyni burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska. 

Każda szkoła przygotowała swoje stoiska, gdzie promowali naukę, dostarczali ciekawych doświadczeń, gier i zabaw edukacyjnych. Można też było poznać sylwetki lokalnych bohaterów czy patronów szkół. Wydarzenie było przepełnione różnymi interesującymi pokazami, np. przedstawienie sztuk walki, pokaz cheerleaderek czy sztuki kelnerskiej.

Nasza szkoła – Zespół Szkół Nr 3 zaprezentowała projekt: ,,Trenuj z Kochanowskim”. Jego celem było przybliżenie  sylwetki patrona szkoły. Stoiskiem zajmowali się uczniowie przebrani w XVI- wieczne stroje. Zainteresowani mieli okazję wziąć udział w teście wiedzy o mistrzu poezji z Czarnolasu, skosztować przygotowanych słodkości czy nauczyć się pisania piórem gęsim. Istniała również możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.  W ramach urozmaicenia, a także odprężenia od naukowego klimatu można było posłuchać piosenek ludowych w wykonaniu uczniów klas drugich.

W samo południe odbyło się spotkanie autorskie z twórcami publikacji Ziemia Wyszkowska i Puszcza Biała „Kto był kim”, podczas którego głos zabrał jeden z autorów dzieła – dyrektor naszej szkoły – Adam Mickiewicz.

W ramach zakończenia uroczystości ogłoszono wyniki Wyszkowskiego Dyktanda, organizowanego przez SP nr 4 w Wyszkowie, w którym laureatkami były uczennice naszej szkoły. Wręczono również nagrody w VII edycji Przeglądu Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie.

 

Maja Falba 2 LL

Odnośniki