XII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej

3 maja 2014

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, starostwo powiatowe, Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu oraz parafia pw. Św. Idziego, po raz dwunasty zorganizowały Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I LOS, Sylwia Stalmach, której akompaniowała koleżanka z tej samej klasy, Maryla Modzelan. Opiekunem dziewcząt była pani profesor Magdalena Królikowska.

Przegląd współorganizował i poprowadził ksiądz Szymon Biedrzycki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor POKiS Maria Gajewska, starosta Bogdan Pągowski, wiceburmistrz Adam Mróz oraz ks. dziekan, proboszcz parafii św. Idziego, Zdzisław Golan. Publiczność zgromadzona w sali teatralnej plebanii, mogła wysłuchać 11 wykonawców, solistów oraz występujących zespołowo, z których każdy wykonał po dwa utwory. Występowali między innymi reprezentanci I LO im. Norwida, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 1, schola dziecięca, działająca przy parafii św. Idziego a także zespoły śpiewacze – „Nadbużanie” i „Wyszkowiacy. Sylwia Stalmach z klasy I LOS wykonała dwa utwory: „Hallelujah” Leonarda Cohena oraz wzruszającą pieśń o dzieciach powstania warszawskiego pt. „Orzeł biały”, autorstwa Natalii Sikory. Na keyboardzie akompaniowała jej Maryla Modzelan. Mimo tak ogromnej konkurencji, występ naszych uczennic zdecydowanie się wyróżniał i został w sposób szczególny doceniony przez publiczność a także nagrodzony gromkimi brawami.

Odnośniki