Z wizytą w miejskiej bibliotece

23 czerwca 2021

W czerwcu kilka klas z naszej szkoły skorzystało z zaproszenia i uczestniczyło w spotkaniach bibliotecznych w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Po bibliotece młodzież oprowadziła sama pani dyrektor M. Ślesik-Nasiadko lub jej pracownicy. Wielu uczniów skorzystało z możliwości i zapisali się jako nowi czytelnicy miejskiej biblioteki. Inni odświeżyli swoje czytelnicze konta. Nieopodal biblioteki młodzież obejrzała wystawę związaną z 30-leciem Samorządności Gminy Wyszków. Wewnątrz budynku zwiedzili wszystkie działy biblioteczne dostępne dla czytelników i dowiedzieli się jak skorzystać w przyszłości z bezpłatnych kodów Legimi, które to posiada miejska biblioteka.  Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia nowej i pięknej Sali Ślubów znajdującej się na trzecim piętrze biblioteki. W czytelni podziwiali bogaty zbiór książek tzw. Norwidiana, o których ciekawie i zachęcająco opowiadała pani dyrektor biblioteki. Na zakończenie młodzież obejrzała film o życiu i twórczości literackiej C. K. Norwida i spotkała się z przedstawicielką wyszkowskiego sanepidu na prezentacji i pogadance o skutkach ubocznych stosowania dopalaczy. Dziękujemy serdecznie Pani dyrektor wyszkowskiej książnicy za ciekawe i miłe spotkania w świecie książek.

W.Kosińska

Odnośniki