Z wizytą w Quad Graphics

30 maja 2019

W dniach 27 i 30 maja uczniowie dwóch klas trzecich  – Technikum Ekonomicznego i Technikum Informatycznego wzięli udział w warsztatach z pisania CV i rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia były prowadzone przez panią Magdalenę Rojek, specjalistkę ds. HR. Młodzież przypomniała sobie zasady konstruowania CV, aby wzbudziło zainteresowanie rekrutera.  Natomiast w części warsztatowej uczniowie pracowali w grupach tworząc CV na zaproponowane przez prowadzącą stanowisko pracy. Rezultaty  były prezentowane na forum, gdzie Pani Magdalena korygowała popełnione błędy. Grupa, która najlepiej przygotowała CV została nagrodzona firmowym gadżetem.

W drugiej części spotkania uczniowie dowiedzieli się, co decyduje o sukcesie na rozmowie kwalifikacyjnej. Okazało się, że często za sukces odpowiadają  zasady dobrego wychowania np. właściwy wygląd, punktualność, wyłączenie telefonu komórkowego.

Bywa, że sprawy proste wydają nam się w takiej rozmowie mało ważne, banalne, a to one często decydują o powodzeniu w czasie rekrutacji.

Podziękowania dla pani  Joanny Krzyżaniak za zaproszenie i współpracę z Zespołem Szkół Nr 3 w Wyszkowie

Justyna Zawierucha i Lidia Chmielewska

Odnośniki