„Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen…?”

28 lutego 2020

PODSUMOWANIE AKCJI „PACZKA NA KRESY”- BOŻE NARODZENIE 2019

W dniu 28.02 uczniowie naszej szkoły wraz z panią Elżbietą Michalik mieli okazję uczestniczyć w konferencji podsumowującej akcję „Paczka na Kresy” przeprowadzonej w 2019 roku z okazji świąt   Bożego Narodzenia. Konferencja odbyła się w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Celem tego wydarzenia było podsumowanie dotychczasowych działań, podzielenie się doświadczeniami przez uczestników, pokazanie osiągniętych celów oraz przede wszystkim podziękowanie osobom i instytucjom zaangażowanym w tę akcję. Pomimo niewielkich problemów technicznych udało się  na czs dotrzeć reprezentacji naszej szkoły w składzie: Natalia Reniewicz, Paulina Abramczyk (2LOE) oraz Sylwia Grzegorczyk, Aleksandra Zawadzka i Magdalena Witkowska (3LOI), które zapewniły również oprawę  artystyczną spotkania. Uczennice zachwyciły wszystkich swoim wspaniałym wykonaniem piosenek: „Miejcie Nadzieję”, „Wolność”, „Biały Krzyż” oraz „Dziś idę walczyć, mamo kochana”. Wielu zaangażowanych w akcję poproszono o komentarz i przekazanie swoich odczuć odnośnie podróży na Białoruś i Litwę, między innymi głos zabrała Pani Elżbieta Michalik, która ze wzruszeniem opowiadała o wyjeździe i emocjach jej towarzyszących. Zachwycające było to, że uczniowie z ponad 220 szkół województwa mazowieckiego wzięli udział w pomocy Polakom na Kresach, warto również dodać że organizatorami tego działania byli: Mazowiecki  Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, Polska Fundacja Narodowa oraz Poczta Polska.

Za tegoroczną pomoc w pakowaniu paczek na Kresy nasza szkoła otrzymała serdeczne podziękowania oraz nagrody dydaktyczne. Te podziękowania należą się wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się  w tę charytatywna akcję. Kochani-  to dzięki Wam nasi Rodacy na Kresach poczuli, że Polska o nich pamięta.

Natalia Reniewicz – klasa 2 LOE

Odnośniki