Zagraniczni goście w Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie

18 marca 2013

W ramach międzynarodowego programu AIESEC „Cross-cultural Understanding” (w dniach od 24.02 do 03.03. 2013 roku)  w Zespole Szkół Nr 3 gościli studenci z Japonii, Meksyku, Gruzji. Przez tydzień spotykali się z młodzieżą, zapoznając  ją z kulturą i historią swojego kraju.

Wszystkie klasy brały udział w dwugodzinnych spotkaniach, które miały na celu przybliżenie kultury tych, tak odległych od Polski, krajów.  Gościom z zagranicy szkoła zapewniła wiele atrakcji, między innymi,w dniu 27 lutego, zorganizowano wycieczkę do Pułtuska- jednego z najstarszych miast Mazowsza, gdzie zwiedzano ratusz z wieżą ratuszową, dawny zamek biskupi oraz najdłuższy w Europie rynek wraz z  pięknymi klasycystycznymi domami. Kolejnego dnia w szkole odbył się „ Dzień Międzynarodowy” . Uczennice Zespołu Szkół Klaudia Jaszewska, Patrycja Łachacka, Anita Kruszewska z klasy I LOL przygotowały prezentację multimedialną o Polsce, szkole, kierunkach kształcenia, zajęciach sportowych i pasjach uczniów, które mogą rozwijać w ramach funkcjonujących w szkole różnorodnych kół zainteresowań. Międzynarodowe spotkanie z udziałem klas o profilu lingwistycznym ( z rozszerzonym programem  języka angielskiego)pod kierunkiem nauczycielki języka  angielskiego, pani Matyldy Maliszewskiej odbyło się w hali sportowej. Spotkanie uatrakcyjnił występ maturzystów w składzie: Aleksandra Kalisz-III EAA, Jeremiasz Chomontowski-IV TTW, Dorota Grądzik, Daniel Narowski, Olga Staniszewska, Piotr Kruza-IV TE, Sylwia Rytelewska, Łukasz Kozłowski-III LOI, którzy zaprezentowali walca wiedeńskiego. Studenci z zagranicy przedstawili prezentacje swoich krajów.

Prawdziwą ucztę zapewniła pani dyrektor Elżbieta Michalik, która wraz z uczniami z klasy IV TTW, przygotowała tradycyjne polskie potrawy ( polski żurek, pierogi).  Poczęstunek był efektem pracy gości z gospodarzami. Po wspólnym obiedzie pani Matylda Maliszewska z uczniami przeprowadziła lekcję narodowego tańca – Poloneza.

Wizyta studentów z zagranicy nie tylko przybliżyła uczniom wiedzę o innych państwach, ale była także doskonałym treningiem języka angielskiego. Goście byli zachwyceni organizacją szkoły i jej zapleczem technicznym, a dzięki życzliwości, przyjaznej atmosferze uczniów, czuli się w niej dobrze i swobodnie. Studenci mieszkali u uczniów ZS3, Katarzyna Gajc gościła Misaki z Japonii, Marianna Wrzosek Levana z Gruzji, Mateusz Linka Esther z Meksyku.

Organizatorką  i osobą sprawującą pieczę nad uczniami była pani Matylda Maliszewska.

 

Matylda Maliszewska

Marianna Wrzosek – ucz. Kl. III LOL

Odnośniki