ZAJĘCIA LABORATORYJNE KL. 1 LZ w Centrum Nauki Kopernik

10 czerwca 2024

10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1LZ wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z biologii i chemii.  Podczas ćwiczeń biologicznych uczniowie doskonalili umiejętność obsługi mikroskopu oraz wykonywali preparaty mikroskopowe, m.in. z planktonu wodnego oraz własnych komórek nabłonkowych.   Na zajęciach chemicznych uczestnicy zgłębiali tajemnice powietrza, badali właściwości jego składników – tlenu, wodoru i azotu. Po zajęciach był również czas na zapoznanie się z wystawą stałą CNK – „Przyszłość jest dziś”. Następnym punktem wycieczki, do którego wybrali się uczniowie, był Hangar 646. Pierwszoklasiści pod okiem trenerów odbyli intensywną lekcję wychowania fizycznego, a następnie mieli dla siebie czas wolny, który mogli wykorzystać na zabawę w parku trampolin.

Maja Bednarska kl. 1 LZ

Odnośniki