ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA SKS

1 lutego 2023

Od 1 lutego w naszej szkole rusza program SKS. Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Zajęcia te w naszej szkole są prowadzone w trzech grupach w wymiarze dwóch godzin w tygodniu, organizatorami są  nauczyciele wychowania fizycznego, T. Dąbrowski, P. Nida, Z. Zwaliński.

Dyscypliny cieszące się popularnością to piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna ale też tenis stołowy, piłka koszykowa, lekka atletyka oraz zajęcia na siłowni. Zajęcia organizowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.   

Przypominamy też że w naszej szkole odbywają się zajęcia innowacji pedagogicznej, dzięki wsparciu Samorząd Województwa Mazowieckiego, w ramach których młodzież  przygotowuje się do ‘sportowania” w grupie rówieśniczej, podnosi swoje umiejętności w poszczególnych dyscyplinach sportowych , spędza aktywnie czas uprawiając wybraną formę aktywności. Jak jasno widać oferta zajęć pozalekcyjnych jest duża, każdy może znaleźć  coś dla siebie – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU w zajęciach aby aktywnie i zdrowo spędzić czas wolny

        -szczegółowe informacje znajdziesz u swojego nauczyciela W-F-

PN

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA SKS

Odnośniki