Zbiórka baterii

ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE

Zbiórką zużytych baterii zajmujemy się już od kilku lat . Przekazujemy je do Przedsiębiorstwa Odzysku REBA , które przyznaje szkole 1 punkt za każdy kilogram oddanych baterii Zebrane punkty można zamienić na nagrody, które są przyznawane uczniom którzy zebrali największa ilością baterii. Zbieramy baterie ponieważ jesteśmy świadomi, że nie wolno ich wyrzucać do kosza. Każda – bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte ogniwa zawierają metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Należą one do odpadów niebezpiecznych, dlatego zużyte baterie należy oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio w domu. Zbierajmy zużyte baterie do oddzielnych pojemników. Przynośmy je do naszej szkoły i umieszczajmy w pojemnikach, w których będą czekać na przekazanie do Organizacji Odzysku REBA. Gorąco zachęcam wszystkich uczniów do udziału w tej akcji.

Pomóżmy przyrodzie !!!

Żadna zużyta bateria nie powinna trafić do kosza na śmieci !!!

Od kilku lat szkolnym koordynatorem akcji jest pani Ewa Chmielińska.

Więcej informacji na stronie www.reba.pl