ZS3 gospodarzem uroczystości rozdania stypendiów Prezesa Rady Ministrów

22 listopada 2013

W bieżącym roku ZS3 spotkało niezwykłe wyróżnienie – w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendiów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014 z terenu Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie. Do Wyszkowa (po raz pierwszy w ciągu kilkunastu lat przyznawania tego stypendium!) przybyli uczniowie z najwyższymi wynikami ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki, Makowa, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza, Różana, Kadzidła i wielu innych. Towarzyszyli  im dyrektorzy szkół oraz rodzice. Wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem lokalnych mediów.

Pani dyrektor Elżbieta Michalik powitała przybyłych i podziękowała za wyróżnienie ZS3. Gospodarzem uroczystości była pani Teresa Michalak, dyrektor Delegatury w Ostrołęce. Ponadto m.in. obecna była pani Katarzyna Góralska, Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Młodzieży towarzyszyli starostowie okolicznych powiatów, na czele ze starostą wyszkowskim Bogdanem Pągowskim. Burmistrza Wyszkowa reprezentował jego zastępca – Adam Warpas.

Wszyscy stypendyści dodatkowo otrzymali na pamiątkę wizyty w naszym mieścieofiarowane przez miejscowe samorządy albumy reklamujące zarówno gminę, jak i powiat Wyszków. Od szkoły obdarowano przybyłych okolicznościowym kubkiem.

Wśród stypendystów byli również uczniowie naszej szkoły – Martyna Mróz z LO oraz z technikum Patrycja Dawidzka, która w imieniu nagrodzonych zabrała głos, dziękując za wyróżnienie.

Uroczystość uświetnił występ młodzieży Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, zawierający m.in. fragmenty utworów Aleksandra Fredry, z elementami śpiewu.  W tym samym dniu przedstawienie– w wersji rozszerzonej – przestawiono całej społeczności szkolnej. Oprócz artystów, wyróżnili się w przygotowaniu i „obsłudze” uroczystości uczniowie z klas 2TE, 3TE, 2TI oraz 3TI. Przybyli zauważyli sprawną organizację i miłe przyjęcie.

AMM

Odnośniki