ZS3 POMAGA PLANECIE!

23 września 2022

W piątek 23 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

„Sprzątanie świata” to akcja międzynarodowa, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Akcję rozpoczął Ian Kiernan w styczniu 1989 w Australii. W 1993, przy poparciu Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych, akcja rozprzestrzeniła się na inne kraje. Odbywa się co roku we wrześniu, a organizatorem jest fundacja „Nasza Ziemia”.

Celem „Sprzątania świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać duża ilość worków pełnych śmieci.

Paweł Zdunek 4TI5

Odnośniki