Żywa lekcja historii w Bibliotece Publicznej

5 listopada 2021

W dniu 5.11.2021r. uczniowie klas I TI i I TP/TR wraz z opiekunami – p. Katarzyną Buźniak, Agatą Marciniak, Robertem Szulęckim, ks. Mateuszem Krajewskim uczestniczyli w lekcji historii – „123 lata zaborów – marsz ku niepodległości”, która odbyła się w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Wyszkowie.

Niecodzienna lekcja historii umożliwiła uczniom poznanie umundurowania żołnierzy, rodzajów broni. Ochotnicy przymierzali mundury: bolszewicki, niemiecki oraz Armii Hallera.

Wybrani uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak rekruci wcielani do armii, czy żołnierze przygotowujący się do walki.

Na zakończenie odbył się konkurs, w którym nagrodą była wybita na miejscu moneta upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agata Marciniak

Żywa lekcja historii w Bibliotece Publicznej