Zabytkomania!

10 grudnia 2015

Uczennica klasy 1LOL Patrycja Chełmicka brała udział w ogólnopolskim konkursie filmowym pt. „Zabytkomania”, organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie. Opiekunem projektu był p. Adam Mickiewicz.

Dnia 10 grudnia 2015 r. odbyła się w kinie „Kultura” w Warszawie gala rozdania nagród. Poprzedzona była ona zwiedzaniem zabytków, w tym Pałacu Prezydenckiego. Filmy nagradzane były w 2 grupach: amatorzy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogli nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż i film animowany oraz profesjonaliści – studenci i absolwenci szkół filmowych, dla których przewidziano trzy kategorie: film dokumentalny lub reportaż, film animowany oraz spot reklamowy promujący temat Europejskich Dni Dziedzictwa 2016  „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła i pomniki”.

Film uczennicy naszej szkoły (pt. Śpiące miasto”) można znaleźć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=FwRw048BQ_Y