Dofinansowanie zakupu podręczników

W załączeniu dostępne są dokumenty i akty prawne dotyczące Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupów podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w roku szkolnym 2021/2022. Prosimy uczniów o szczegółowe zapoznanie się z nimi i wypełnienie odpowiednich dokumentów przez osoby spełniające kryteria. Jednocześnie informujemy, że kompletne wnioski będą przyjmowane do 10 września 2021r.  do Sekretariatu. Do każdego wniosku konieczne jest dołączenie xero aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Proszę pamiętać o klauzuli RODO. Wnioski, które nie będą miały dołączonego aktualnego orzeczenia (na dany etap kształcenia) nie będą rozpatrywane. Weryfikacja wniosków będzie polegała na m.in. na sprawdzeniu czy załączone faktury/ewentualnie oświadczenia zawierają pozycje, wykazane w wykazie podręczników na rok szkolny 2021/2022 i czy zgodnie z zapisami rozporządzenia oraz uchwały kwalifikują się do skorzystania z dofinansowania. Do podręczników nie wliczamy religii.

1. Klauzula-RODO.docx
  2. Pełnoletni wzor_oswiadczenia_gdy_brak_faktury.docx