Szkolne Koło Wolontariatu!

Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu ZS3

 

 

Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać,
Życie nie po to, by bezczynnie trwać.
I aby żyć, siebie samego trzeba dać“


 

Podsumowanie pracy

Szkolnego Koła Wolontariatu ZS3

w roku Szkolnym 2022/2023

Szkolne Koło Wolontariatu ZS3 działając prężnie w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiło do wielu różnorodnych akcji z bardzo dużym zaangażowaniem i pasją do pomagania innym nawiązując współpracę z rożnymi osobami i jednostkami.Październik 2022 to m. in. miesiąc zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (TOZ w Wyszkowie)- nasi wolontariusze włączyli do czynnego udziału całą szkołę.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/zbiorka-potrzebnych-rzeczy-i-karmy-dla-zwierzat-zakonczona/Listopad przebiegł pod hasłem zainicjowanej przez Wolontariuszy pierwszej odsłony akcji „Nasza cegiełka dla dzieci z Madunguni”, która odbyła się przy współpracy z Siostrą Katarzyną Jakubczak – ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek. Nasi wolontariusze podjęli szereg działań dla pozyskania środków finansowych (kiermasz ciast i słodkości, filmiki, plakaty oraz niezwykle poruszające wzajemne spotkanie online „na żywo” z dziećmi z Kenii), które wsparły najmłodszych podopiecznych siostry Katarzyny.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/dalismy-rade-akcja-zakonczona-ogromnym-sukcesem/

Również w listopadzie wolontariusze wzięli udział w akcji „Bożonarodzeniowa paczka na kresy” – zbiórka darów w szkole, pakowanie paczek oraz przeliczanie w centrum głównym w Aninie.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/paczka-na-kresy-boze-narodzenie-2022/

W grudniu Wolontariusze przybliżyli uczniom swojej szkoły codzienne problemy osób niepełnosprawnych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/miedzynarodowy-dzien-osob-niepelnosprawnych/Grudzień był czasem akcji „Jest robótka” dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Kompletowanie prezentów, ich pakowanie, wręczanie oraz wspólne kolędowanie przyniosło wszystkim wiele radości.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/swiateczna-akcja-jest-robotka-w-domu-pomocy-spolecznej-w-niegowie/W lutym zebrane zostały przez Wolontariuszy duże kwoty na akcję „Górę Grosza” oraz podsumowana została trwająca od września zbiórka nakrętek dla podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą” – Kacpra i Adama.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/wielka-moc-malych-nakretek/

31. Finał WOŚP!

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/31-final-wosp-zagral-29-stycznia-2023-roku/Również w lutym Wolontariusze wzięli udział w zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci „FISZOR” w Gaju- wspólne konkursy, tańce, zabawy wywołały uśmiech na twarzach wszystkich uczestników .

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/zabawa-karnawalowa-w-gaju/W marcu po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji „Paczka na Kresy” tym razem w edycji Wielkanocnej zebraliśmy bardzo dużo produktów, które potem część naszych wolontariuszy zapakowała oraz w dniach 24-26 osobiście wręczała na Litwie.

Więcej:https://zs3-wyszkow.pl/pomagamy-polakom-na-kresach/

https://zs3-wyszkow.pl/paczka-na-kresy/

https://zs3-wyszkow.pl/final-akcji-paczka-na-kresy-wielkanoc-2023/Pomoc finansowa uczniowi ZS3 przy okazji Tygodnia Języków Obcych

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/tydzien-jezykow-obcych-w-zs3/W kwietniu Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę dla mieszkańców domu pomocy społecznej – zbierane były słodycze, środki higieniczne, artykuły plastyczne a następnie uczestniczyli w ich dostarczeniu wraz z własnoręcznie wykonanymi kartkami wielkanocnymi do Domu Pomocy Społecznej „FISZOR”.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/wyjazd-uczniow-zs3-do-dps-fiszor/W maju Wolontariusze zbierali środki dla chłopca chorego na raka- brata jednego ucznia ZS3.

Więcej: https://zs3-wyszkow.pl/zs3-dla-gabrysia/

 

 

 

 


W Naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu SKW!

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do poszukiwania autorytetów, budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno- wychowawczy.

Głównym celem naszego Koła jest aktywizacja młodzieży oraz ujęcie spontanicznych chęci do działania młodych ludzi w bardziej stałe i usystematyzowane ramy organizacyjne. Koło rozwija działalność zarówno na zewnątrz, wszędzie tam gdzie potrzebna jest pomoc innych, jak i wewnątrz szkoły, na rzecz jej samej i społeczności uczniowskiej. Uczniowie angażowani są w prace na rzecz środowiska lokalnego. Jest to zatem element edukacji społecznej oraz integracja ze środowiskami. SKW przygotowuje młodzież do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i obywatelskim, rozwija ich zainteresowania, umiejętności interpersonalne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtując kreatywność, odpowiedzialność i otwartość na drugiego człowieka.

Zachęcamy wszystkich Was do aktywnego włączania się w nasze działania.

Masz ciekawy i warty realizacji pomysł? Przyjdź, opowiedz o nim opiekunowi Koła. Otwarci jesteśmy na wszelkie propozycje. Wspólnie możemy wiele!!

Koordynatorem SKW jest p. Katarzyna Zarzycka
Opiekunami SKW: p. Agnieszka Kalinowska, p. Justyna Zawierucha oraz p. Wioletta Kosińska.

Odnośniki