Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2022

16 listopada 2022

Droga Społeczności Szkolna!

Szkolne Koło Wolontariatu chce ponownie Was zaprosić do udziału w inicjatywie „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2022 w jedności Rzeczpospolitej”.

Akcja polega na zbiórce darów na świąteczne paczki dla rodaków mieszkających na kresach wschodnich. Łączy się ona z możliwością wyjazdu, w tym roku, młodzieży na Litwę i Łotwę, gdzie nadal żyją Polacy silnie związani z naszym krajem.

Zbiórka jest zgłoszona w MSWiA i figuruje pod numerem 2019/2841/RO , którą organizuje  Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom  wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP.

Akcja polega na:

1. przeprowadzeniu zbiórki trwałych produktów spożywczych na terenie szkoły

2. Przewiezieniu zebranych produktów na centralne miejsce zbiórki

3. Spakowaniu przez wolontariuszy paczek z zebranych produktów

4. Rozwiezienie paczek i przekazanie ich Polakom mieszkającym na Litwie i Łotwie

Zbieramy:

produkty spożywcze: olej, kawa, herbata, cukier, ryż, kasza, mąka, makarony, konserwy, budynie, kisiele, galaretki, przyprawy, słodycze,

medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe.

Najlepiej, żeby zbierane produkty były w mocnych opakowaniach i niezbyt dużych, co znacznie ułatwia pakowanie w wymiarowe kartonowe pudełka.

Świetnym załącznikiem do paczek mogą być  kartki świąteczne z życzeniami  podpisane przez uczniów lub ich rodziny najlepiej z adresem zwrotnym.

Najmilej widziane kartki  przygotowane własnoręcznie.

Dary zbieramy od 21 do 30 listopada i składujemy w bibliotece szkolnej.

Koordynatorami akcji są :

1. Elżbieta Michalik

2. Justyna Zawierucha

3. Wioletta Kosińska

4. Katarzyna Zarzycka

5. Agnieszka Kalinowska

Z góry dziękujemy za okazane serce!

A. Kalinowska