POMAGAMY POLAKOM NA KRESACH

6 grudnia 2022

PACZKA NA KRESY  – Boże Narodzenie 2022 w jedności Rzeczpospolitej”

POMAGAMY POLAKOM NA KRESACH

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

(Ks. Mieczysław Maliński).

Szkolne Koło Wolontariatu kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich osób, które włączyły się w zbiórkę produktów do paczek bożnarodzeniowych dla rodaków mieszkających na kresach wschodnich.

Jak co roku, wykazaliście się hojnością i dobrym sercem. Najwięcej darów zgromadziły klasy 4LL4 oraz 1LI/LEO i to im oraz ich wychowawcom należą się wyrazy uznania 🙂

My, po przeliczeniu produktów i ich posortowaniu w szkole, w sobotę zawieźliśmy wszystkie paczki do głównego punktu pakowania darów w Aninie, gdzie nasi wolontariusze z dużym zaangażowaniem pracowali przygotowując paczki dla Polaków, którzy  w sercu nadal noszą miłość do naszego kraju.

Wszyscy zgromadzeni, mogli wysłuchać także pogadanki na temat historii Kresowian oraz powodów, dla których od lat prowadzona jest ta szczytna akcja.

Kolejnym krokiem będzie wyjazd dwóch przedstawicieli uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Elżbietą Michalik na Litwę i Łotwę w celu przekazania przygotowanych darów.

Agnieszka Kalinowska