Zabawa karnawałowa w Gaju

8 lutego 2023

W środę 8 lutego wraz z opiekunami: panią Agnieszką Kalinowską oraz panią Katarzyną Zarzycką wzięliśmy udział w zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci „FISZOR” w Gaju.

We wspólnej zabawie z Nami uczestniczyły zarówno osoby bardziej jak i mniej sprawne ruchowo i intelektualnie. Byliśmy pod wrażeniem, jak szybko podopieczni ośrodka nawiązywali z Nami kontakt. Dzięki ich zaraźliwemu optymizmowi mimo początkowej tremy bardzo szybko na naszych twarzach również pojawił się uśmiech.

W programie balu były liczne zabawy i konkursy, m.in. jedzenie bez używania rąk donuta, podbijanie balonem, taniec z balonem, wyzwania ukryte w balonach do wykonania i wiele, wiele innych przygotowanych zarówno przez Nas jak i przez opiekunów podopiecznych ośrodka.

Do szkoły wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, że dzięki nam i naszemu zaangażowaniu podopieczni spędzili miło i energicznie czas a do tego zdawali się być jeszcze bardziej uśmiechnięci niż zwykle.

Dla wielu z Nas było to bardzo pozytywne doświadczenie, z którego wyciągnęliśmy lekcję. Nie możemy bać się pomagać i powinniśmy doceniać każdego dnia to, co mamy.

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować.”

Anna Dymna

                                                                                                                                                                          Szkolne Koło Wolontariatu ZS3

Odnośniki