Finał akcji „Paczka na Kresy”- Wielkanoc 2023

18 marca 2023

Za nami kolejna potrzebna akcja charytatywna. Cała społeczność ZS3 zaangażowała się w przedsięwzięcie i pokazała, że można na nią liczyć. W dniach 6-15 marca w naszej szkole trwała zbiórka żywności długoterminowej pod hasłem „Paczka na Kresy”. Łącznie zebraliśmy aż: 578 opakowań żywności i 46 sztuk środków higienicznych. To bardzo dobry wynik. Największą aktywnością wykazali się uczniowie z klas: 2LZ, 3TP/TR, 3LZ, 2LI/LEO. Zebrane dary zostały przewiezione do głównego punktu zbiórki w Warszawie do Fundacji ”Kresy w Potrzebie”, z którą nasza szkoła współpracuje.

 W sobotę 18 marca, uczennice: Oliwia Dzięcioł 1LL, Zosia Rogulska 1LL, Weronika Kulik 2TE, Nadia Oleksiak 1LL, Martyna Mróz 2LZ i Karolina Bartniczak 2LZ, z panią E. Michalik i W. Kosińską, pomagały Fundacji w przygotowaniu paczek dla naszych Rodaków.

Następnie w dniach 24-26 marca wyruszy z Polski konwój z darami na wschód: do Litwy, Ukrainy, Łotwy i Białorusi. Razem z nimi pojadą na Litwę, w okolice Wilna pomagać w przekazaniu potrzebującym świątecznych paczek, wolontariusze z naszej szkoły: Julia Napiórkowska, Martyna Mróz, Szymon Bloch pod opieką koordynatorki akcji pani E. Michalik.

PRAGNIEMY SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM, UCZNIOM, NAUCZYCIELOM,WYCHOWAWCOM, RODZICOM, DYREKCJI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 W WYSZKOWIE  I PANIOM Z SEKRETARIATU ZA WSPARCIE, ZAANGAŻOWANIE I POMOC W PRZEPROWADZENIU ZBIÓRKI DARÓW NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY.

Szkolne Koło Wolontariatu ZS3

Odnośniki