Tydzień Języków Obcych w ZS3

23 marca 2023

W dniach od 17 do 23 marca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy kolejną edycję Tygodnia Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Irlandii, podczas Dnia Św. Patryka. Zorganizowano także konkurs na najciekawszy artykuł w języku angielskim, w którym I miejsce zajęła uczennica klasy 1 LL – Oliwia Dzięcioł. Ponadto mogliśmy skosztować przekąsek w charytatywnej kawiarence językowej przygotowanej przez naszych uczniów z klas 2 LI, 2 LZ, 4 LE i 3LL i 4 LL, a zebrane fundusze (1026zł) zostały  przekazane dla ucznia naszej szkoły Marcina Mroza z klasy 4 TI5. Reprezentanci klas I wzięli udział w Wystrzałowym Konkursie Językowym, podzielonym na dwie części językowe- angielską i niemiecką. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa 1 LL, którą reprezentowały Oliwia Dzięcioł i Zofia Rogulska.

                   Wszystkie aktywności zostały podsumowane podczas koncertu językowego, który odbył się 23 marca. Była to kolejna okazja do rozwijania umiejętności językowych, tym razem poprzez obcojęzyczne piosenki. Słuchanie piosenek obcojęzycznych sprawia, że nieświadomie skupiamy się na wymowie i coraz lepiej rozumiemy rytm i ton języka obcego. Wiele słów i wyrażeń powtarzających w danej piosence, połączonych z chwytliwą melodia sprawia, że łatwiej zapadają w pamięć i zostają w niej na długo. Taką niezwykłą lekcję przygotowali dla Nas:  Julia Napiórkowska, Zuzanna Ginko, Sebastian Bedecki, Julia Ignatowicz. Dzięki naszym utalentowanym Wokalistom, mogliśmy spędzić kilka chwil w przyjemny i pożyteczny sposób.

Nie zabrakło również akcentu ukraińskiego. Chcemy wspierać naszych zagranicznych sąsiadów w Ukrainie, promując ich język i kulturę.

W języku ukraińskim zaśpiewała uczennica klasy 2 LL Elvira Kamińska, która wraz z koleżanką- uczennicą klasy 1 TP Valerią Molotską przygotowały wzruszające filmiki o Mariupolu i Kijowie.

Udało nam się również dostrzec wśród publiczności postaci znane z europejskiego świata show biznesu i nauki. Powitaliśmy Alberta Einsteina, a także brytyjski zespół „The Beatles”, wszystko to, dzięki zaangażowaniu naszych uczniów z klas 3 TP oraz 2LEO/LI.

Gratulujemy uczniom zaangażowania w proponowane aktywności i zachęcamy wszystkich do udziału w Tygodniu Językowym za rok!

Organizatorzy:

Matylda Kryszkiewicz
Katarzyna Zarzycka

 

Odnośniki