Refleksyjna wycieczka

6 października 2021

6 października wraz z klasą 3 TE5 oraz wychowawcami i opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie, gdzie obejrzeliśmy znakomity i zachęcający do refleksji film pt. „Mistrz”, wyreżyserowany przez Macieja Barczewskiego. Akcja filmu rozgrywała się w znacznej części na terenie obozu koncentracyjnego Ausschwitz Birkenau w czasach drugiej wojny światowej. Byliśmy poruszeni losami bohaterów, którzy każdego dnia musieli walczyć o przetrwanie. Nie raz stawali w obliczu śmierci, ich życie naznaczone było wszechobecnym głodem, chorobami oraz katorżniczą pracą. Z podziwem patrzyliśmy na niezłomną postawę głównego bohatera Tadeusza Pietrzykowskiego, który dzięki swoim bokserskim umiejętnościom przetrwał ten trudny czas i pomógł wielu osobom. Po obejrzeniu filmu wszyscy doceniliśmy nasz komfort życia, a główny bohater- jego determinacja i odwaga- może być dla nas przykładem.

Po filmie nadszedł czas na odrobinę relaksu. Po ciepłym posiłku udaliśmy się do kręgielni „Hula kula”, gdzie miło spędziliśmy czas w swoim towarzystwie. Rywalizacja połączona z zabawą podczas gry w kręgle sprawiła, że czas upłynął nam bardzo szybko. Wizyta w kręgielni była świetną okazją, żeby ze sobą porozmawiać, lepiej się poznać, jednym słowem zintegrować się.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do szkoły, bogatsi o nowe doświadczenia. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Był czas na zadumę oraz refleksję nad losami Polski i Polaków, a także na odpoczynek w dobrym towarzystwie.

Uczniowie klasy 2LL