biblioteka

„ Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości , mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie – jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół”

Jarosław Iwaszkiewicz

Nasza biblioteka oraz centrum  multimedialne są czynne w następujących  godzinach:

Poniedziałek:  8.00- 18.00

Wtorek: 8.00 15.00

Środa: 8.00- 18.00

Czwartek: 8.00- 12.00

Piątek: 8.00- 18.00

Ponadto istnieje możliwość korzystania z biblioteki także w terminach zjazdów szkoły zaocznej !

Sobota: 8.00- 15.00

Niedziela: 9.00 – 13. 00

Czytelniku pamiętaj, że książka:

• Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych
  • Rozwija myślenie, świadomość i nasz świat
  • Dodaje sił i zapału. Może pocieszyć i wskazać nowe możliwości
  • Może pytać oraz udowodnić, że czasem pytanie ma więcej niż jedną odpowiedź
  • Pomoże na problem spojrzeć z różnych stron
  • Ułatwia nam zrozumieć siebie
  • Wzmacnia nasze poczucie wartości
  • Uczy nas estetyki i skłania do namysłu nad tym , co słuszne, co dobre, a co złe

Imprezy w naszej bibliotece:

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych stał się u nas tradycją. W październiku każdego roku szkolnego obchodzimy to święto pod innym hasłem. W 2008 roku odbył się konkurs „ Książka ciekawie przeczytana „ oraz wykonano dwie wystawy: Nowości książkowe i Najstarsza książka w bibliotece. Zorganizowano też kiermasz „Taniej książki”, który cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.

W 2009 roku uroczystość przebiegała pod hasłem „Wszystko, co we mnie dobre zawdzięczam książce” ( M. Gorki )

Miały miejsce dwa konkursy:
– „Najlepiej napisana fraszka”
– Konkurs na prezentację multimedialną: „Nasza biblioteka”

W 2010 roku przygotowaliśmy niespodziankę, w samo południe „ Dzień w kolorze śliwkowym” czyli Chwile poetyckiej zadumy nad kolorami, obrazami i nastrojami jesieni.