BOŻE NARODZENIE 2022

21 grudnia 2022

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany i najpiękniejszy okres w całym roku nie tylko dla najmłodszych. Dorośli również cieszą się na ten magiczny i szczególny czas w gronie swoich najbliższych.

Boże Narodzenie obfituje w wiele pięknych tradycji, które różnią się od siebie w zależności od kraju, regionu, a nawet rodzinnych zwyczajów.

Tradycją naszej szkoły jest przedstawienie jasełkowe oraz  szkolny przegląd kolęd i pastorałek.

Tego roku  21 grudnia ksiądz Mateusz Krajewski wraz z uczniami wprowadził nas w nastrój świąteczny.  Jasełkowe odsłony  przypomniały nam sens Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie, którzy zagrali w przedstawieniu to: Nikodem Robak. Kacper Szajczyk, Kacper Lipski, Piotr Jusiński, Natalia Kuligowska, Wiktoria Gałązka, Oliwia Linka, Wiktoria Oleksiak, Natalia Przygoda, Jakub Gołasiewicz, Agata Rosińska.

Nad obsługą techniczną imprezy czuwali uczniowie klasy 4 TI5 Jakub Chmielewski i Mateusz Wyszogrodzki

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek poprowadziły dla nas w tym roku uczennice klasy 3 LZ Małgorzata Mielczarczyk i Weronika Wyszyńska.

Następujący uczniowie zaprezentowali utwory:

Bartłomiej Jachacy 4 TE5 „Bardzo cicha noc”

Sieńkowska Amelia 3 TE „ Cicha noc”

Zuzanna Ginko 3LZ „Zanim Poranek, Ty spisz”

Oliwia Jastrzębska 1 LEA „Z całego serca”

Julia Napiórkowska 2LZ i Łucja Zwolińska 1 LZ „ Gdzie jest nasze Betlejem

Stalmach Łucja  2 LZ „Mario czy już wiesz„

Maja Kalińska, Zuzanna Groszkowska Łucja Zwolińska 1LZ „Gdy się Chrystus rodzi”

Agata Rosińska 3 TR i Julia Ignatowicz III LL „Gdy śliczna Panna”

Do jury zostali zaproszeni pani Grażyna Witkowska, pani Lidia Chmielewska oraz Sebastian Bedecki uczeń klasy 3 TR.

Po wystąpieniu  uczniów jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajęły uczennice Julia Napiórkowska z 2 LZ i Łucja Zwolińska 1LZ utworem „Gdzie jest nasze Betlejem”.

II miejsce egzekwo zajęli: Zuzanna Ginko z klasy 3LZ „Zanim poranek, Ty spij” oraz Bartłomiej Jachacy z klasy 4 TE5 „Bardzo cicha noc”.

III miejsce zajęła uczennica klasy 1 LEA Oliwia Jastrzębska wykonując pastorałkę „ Z całego serca”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli poświecić swój czas by wprowadzić nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Justyna Zawierucha