Certyfikaty Cyberbezpieczeństwa w ZS3 Wyszków

28 marca 2023

 

W dzisiejszych czasach cyberbezpieczeństwo stało się jednym z najważniejszych zagadnień dotyczących ochrony danych i prywatności w świecie cyfrowym. Z każdym rokiem rośnie liczba ataków cybernetycznych i zagrożeń dla prywatności użytkowników internetu. Dlatego też coraz więcej firm i organizacji zwraca uwagę na to, jak ważne jest zabezpieczenie swoich danych oraz infrastruktury IT.

Certyfikaty Cyberbezpieczeństwa w ZS3 Wyszków

Ważnym aspektem cyberbezpieczeństwa w szkole jest edukacja uczniów na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci. Należy przekazywać informacje na temat takich zagrożeń, jak phishing, ransomware czy ataki hakerskie. Uczniowie zdają sobie sprawę z ryzyka związanego z udostępnianiem prywatnych danych w sieci oraz wiedzą, jakie działania mogą pomóc im zminimalizować te ryzyka. Kolejnym krokiem w poszerzaniu wiedzy o zagrożeniach i sposobach im zapobiegania jest uczestnictwo w kursach na ten temat. Uczniowie klas technicznych 4TI5, 3TP, 2TI, 2TP wzięli udział w takim szkoleniu i uzyskali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

Razem uczniami swoje kompetencje poszerzali też nauczyciele:

  • Agnieszka Ołdak,
  • Katarzyna Buźniak,
  • Michał Łobacz,
  • Robert Szulęcki,
  • Karol Łapiński,
  • Jacek Szymanik

Odnośniki