DER DEUTSCHTAG

16.03 pod hasłem krajów niemieckojęzycznych w naszej szkole.

16 marca z całą pewnością można zaliczyć do bardzo pozytywnych dni w naszym szkolnym kalendarzu. Tego dnia w murach szkoły przy ul. Geodetów odbył się Dzień krajów niemieckojęzycznych a dodatkowo „No backpack day” czyli dzień bez plecaka- akcja ta wzbudzała uśmiech na Naszych twarzach w czasie wszystkich przerw 🙂

By, choć przez chwilę wczuć się w deutsch-atmosferę można było …. ułożyć magnetyczną  Landeskarte, posłuchać niemieckiej muzyki, poczytać  o niemieckich influencerach, poznać niemieckie zapożyczenia w języku polskim czy też dowiedzieć się jakie stereotypy krążą o mieszkańcach krajów DACHL-u.
Niewątpliwą atrakcją dla uczniów ( i nie tylko:)  stał się oczywiście zorganizowany kiermasz smakołyków gdzie za symboliczną złotówkę można było skosztować namiastki kuchni niemieckiej .

Dziękujemy zaangażowanym uczniom, którzy pomogli nam w przygotowaniach Dnia Niemieckiego oraz wraz z nami czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

BYŁO MIŁO, WESOŁO I SŁODKO!
A wszystkich zapraszamy do kolejnych przedsięwzięć, związanych z językiem niemieckim.
Pamiętajcie Nasi drodzy DEUTSCH IST SUPER!!!

Organizatorzy:

Katarzyna Zarzycka