Diecezjalny etap konkursu biblijnego OKWB

18 kwietnia 2024

„Będziesz Biblię nieustannie czytał. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców… Więcej niż mnie… Nigdy się z nią nie rozstaniesz… A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi.”

Takim fragmentem z książki Romana Brandstaettera przywitał nas bp Tadeusz Bronakowski na diecezjalnym etapie konkursu biblijnego OKWB.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski a celem konkursu było zaproszenie młodych do czytania i zgłębiania Pisma Świętego. W tym roku zakres obejmował lekturę Księgi Sędziów i Dziejów Apostolskich. Obie te księgi pomagają  poznać wartości wspólnot, czerpiących swoją witalność i dynamizm z mocy Boga. Główne orędzie Księgi Sędziów polega na wezwaniu do postawy posłuszeństwa i ufności wobec Boga, Dzieje Apostolskie zaś ukazują wspólnotę pierwszego kościoła zwracając szczególną uwagę na życie apostołów Piotra i Pawła. Lektura obu ksiąg dostarczyła nie tylko wielu rad moralnych ale również pozwoliła poznać wiele ciekawych faktów historycznych.       

Aleksandra Fydrych 3LL

 

W dniu 13 marca odbył się jego szkolny etap, w którym uczestniczyło 17 uczniów: z klasy 2TR – Aleksandra Ciszkowska, Kinga Boguszewska, Natalia Wróbel, Patrycja Skoczylas, Paulina Cichowska, z klasy 3LL – Aleksandra Fydrych, z klasy 2LEb – Adam Kuchta, Jakub Kamiński, Kamil Piechociński, Maja Czyż, Natalia Dubniak, z klasy 2LI – Antoni Ostaszewski, Jakub Kowalski, Aleksander Ciok, z klasy 2 LEO – Julia Romańska, Kamila Owsianka, Mateusz Ostrowski, Nikodem Biernacki.  Kilkoro uczniów zdobyło imponujące wyniki.

Trójka spośród najlepszych uczniów w dn. 18 kwietnia reprezentowała szkołę w etapie diecezjalnym wśród kilkunastu szkół z regionu: Aleksandra Fydrych 3LL, Antoni Ostaszewski i Aleksander Ciok z 2LI. Aleksandra Fydrych wywalczyła w finale V miejsce   zdobywając cenną nagrodę, a nam kibicom dostarczyła niezapomnianych emocji.

Tych ,którzy chcieliby dołączyć do ekipy poznającej Słowo i poczuć Radość Ewangelii zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu biblijnego od września.

Gabriela Hryszkiewicz ,katecheta.

Odnośniki