Dzień Edukacji Narodowej w ZS3

13 października 2023

   W dniu 13 października 2023 roku w Zespole Szkół Nr 3 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku uroczystość ta miała szczególny wydźwięk, ponieważ świętowaliśmy 250 rocznicę uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.

  Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część oficjalna, którą prowadziła  pani wicedyrektor Elwira Sawicz Bakuła. Powitała ona  serdecznie zebranych nauczycieli, uczniów i przedstawicieli Rodziców.  

  Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Adam Mickiewicz, który przybliżył zebranym informacje na temat powstania Komisji Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor złożył również wszystkim pedagogom serdeczne życzenia i podziękował za ich owocną pracę z młodzieżą.

Ciepłe i pełne wdzięczności poetyckie słowa do nauczycieli skierowała również przedstawicielka z Rady Rodziców pani Ewa Pazuła:

„ Droga Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Szkoły!

Jako rodzice , pragniemy Państwu z całego serca podziękować,

Że z zaangażowaniem pomagacie nam nasze dzieci wychować!

Życzymy Wam Drodzy wszelkiej pomyślności

I w odkrywaniu młodych talentów dużo wytrwałości!

Bo trzeba dużo energii i czasu stracić,

By umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić.

Życzymy, by Wasza ciężka praca była należycie doceniania,

A przez naszą młodzież na całe życie zapamiętana.

Na ręce Dyrekcji przekazujemy Państwu kwiaty,

w podziękowaniu za to, co robicie dla naszej oświaty.”

W kolejnej części spotkania  p. dyrektor A. Mickiewicz wyróżnił nauczycieli za ich  pełną poświęceń, ale też piękną pracę. Nagrodzeni zostali: p. A. Augustynik, p. K. Buźniak, p. G. Cholewińska, p. M. Gąsiewski, p. K. Gurbała, p. T. Jaszkowski, p. A. Kasjaniuk, p. M. Kryszkiewicz, p. S. Ludwikowska, p. K. Łapiński, p. A. Marciniak, p. A. Michalik, p. M. Mórawska, p. K. Ogrodziński, p. M. Orłowska- Więch, p. K. Ostrowski, p. E. Sawicz- Bakuła, p. I. Składanek, p. A. Steczkowska, p. E. Steczkowski, p. A. Sztorc, p. R. Szwed, p. J. Zawierucha, W. Zylbert- Malinowska. Poza tym p. G. Witkowska otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Nagrody wręczono też uczniom klas technicznych, którzy najlepiej zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Szkolna uroczystość to dobra okazja do uhonorowania nagrodami również uczniów ZS3 za zwycięstwa w konkurencjach w Europejskim Dniu Języków Obcych.

  Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na występy artystyczne uczniów naszej szkoły z klas: 4TP, 2LL i 2LI , przygotowane przez  panią Agnieszkę Kalinowską i p. Mariolę Mórawską.

  W przygotowanie części artystycznej tegorocznej uroczystości zaangażowały się następujące osoby: Aleksanda Łobacz, Aleksandra Czupryniak, Oliwia Dzięcioł, Zofia Rogulska, Antonina Ketla, Maria Budziłek, Maksymilian Laskowski, Maksymilian Laska, Jakub Długołęcki, Sebastian Bedecki, Jakub Poleski, Bartosz Lęg, Tobiasz Bala, Karol Poplewski, Kacper Walętrzak, Maksymilian Antoniak, Dominik Marszał, Paweł Domalewski.

 

Dziękujemy Wszystkim Nauczycielom za ich wspaniałą pracę i życzymy dalszych sukcesów.

M.Mórawska

Odnośniki