Dzień Otwarty w ZS3

25 kwietnia 2024

Wielce szacowni Jejmościowie!

Nie lada radzi jesteśmy i z wielkim ukontentowaniem witamy Was w progach
tej jakże zacnej szkoły.

Przedsię do mnie, a ja nie zawiodę!

Komu wiedza, cnota milsze? Niechże zatem nie oględa się . Jeno prosto, ku nam przybywa.

Chcecie sobie być radzi? Patrzajcież, oto szkolna czeladź z uwagą wielką i sercem uciesznym czeka. A krotochwil nie zbraknie.  Już i w gęśli zagramy, i uciesznym sercem Was przywitamy.

Piękne Panny, Mili Jejmościowie, gdziekolwiek się obrócicie, każdy Wam opowie, jak zacne to miejsce. Wiela tu radości.

Gościu, słuchaj mej rady, a zstąp tu do dworu. Pewniejsza tu wiedza i stateczność. Tu zawżdy każden radą służy, mając dobro gościa na pieczy.

Dziś bądź wesół. Dziś użyj biesiady. A miej wejrzenie i w pamięci zachowaj
te krotochwile. A w głowie myśl niech ostanie, byś tu nauki pobierał.

Chciejmy zatem wziąć przed się myśli godne siebie. Śmiałemu wszędy równo!

– takimi słowami przywitał tegorocznych ósmoklasistów Jan Kochanowski w osobie księdza Mateusza Krajewskiego podczas Dnia Otwartego, który odbył się 25 kwietnia 2024r. w ZS3.

Spotkanie odbyło się w hali sportowej, w której uczniowie naszej szkoły wraz z przyszłymi wychowawczyniami klas pierwszych przygotowali ciekawy program. Zaprezentowano kierunki kształcenia w Liceum ogólnokształcącym i Technikum w roku szkolnym 2024/2025. Na uczniów czekały liczne atrakcje i ciekawostki związane z profilami klas, m.in.: quizy wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego, zagadki dotyczące zdrowia i funkcjonowania organizmu człowieka, zagadki sprawdzające znajomość języków obcych.
Dla zainteresowanych fizyką przygotowane były doświadczenia, ale największą sensację wzbudził pokaz robotyki.

Swoje prezentacje przygotowały również biblioteka szkolna, Szkolne Koło Wolontariatu
i Samorząd Szkolny. Elementem integrującym ósmoklasistów z uczniami ZS3 było wspólne odtańczenie belgijki z samym Janem Kochanowskim.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie szkoły pod kierunkiem uczniów klas ZS3.

Dzień Otwarty przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Był nie lada okazją, by zapoznać się nie tylko z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, ale także dał ósmoklasistom możliwość bliżej poznać naszą szkołę.

Dziękujemy naszym uczniom ZS3 za zaangażowanie i pomoc w organizacji tegorocznego Dnia Otwartego.

Agnieszka Michalik

Zobacz więcej zdjęć