Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego „Zainspiruj się Kochanowskim”

17 kwietnia 2024

W dniu 17 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się finał konkursu recytatorskiego i plastycznego pod hasłem „Zainspiruj się Kochanowskim”. Druga edycja konkursu poświęconego twórczości wybitnego  poety, patrona szkoły, Jana Kochanowskiego, odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika. Wydarzenie zgromadziło uczestników z różnych szkół, takich jak Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie, Zespół Szkół nr 1 im. Marii Sklodowskiej – Curie w Wyszkowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku,  IV Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie.

Konkurs rozpoczął się od powitania gości przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, Pana Adama Mickiewicza. Następnie uczniowie z klasy 1LL, Maciej Długołęcki i Julia Rogulska, przedstawili uczestnikom kryteria oceniania w konkursie recytatorskim. Jury  w składzie p. Lidia Błachnio, p. Elwira Sawicz – Bakuła, p. Grażyna Zioła oraz publiczność wysłuchali recytacji 15 uczniów. Była to prawdziwa uczta dla ducha. Wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani i jury miało trudne zadanie. Udało się jednak wyłonić zwycięzców.

Pierwsze miejsce przypadło Wiktorowi Marcinkiewiczowi –  uczniowi  Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, . Drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Maja Wydryszek z klasy 1LL. Bartosz Szulkowski z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie zdobył trzecie miejsce. Wyróżnienie otrzymała uczennica Gabriela Brzostek z klasy 1LL.

Kolejnym punktem imprezy było wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego. Nadesłane prace ukazały  ogromny talent i kreatywność uczniów, były wyjątkowe i każda z nich została wykonana inną techniką, zawierały nie tylko elementy inspirowane twórczością Jana Kochanowskiego, lecz także ważnymi wydarzeniami z jego życia.  

Zwycięstwo przypadło Oliwii Kani z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, natomiast drugie miejsce zajęła Zuzanna Wieczorek z naszej szkoły. Maja Bieżuńska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie zdobyła trzecie miejsce, a wyróżnienie przyznano Marii Ziółkowskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie.

 

Zakończenie wydarzenia należało ponownie do Dyrektora Zespołu Szkół nr 3, Pana Adama Mickiewicza, który złożył podziękowania wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz nauczycielkom, które zorganizowały to wydarzenie – P. Agacie Marciniak oraz p. Anecie Augustynik.

Czas pomiędzy obradami jury a wręczeniem nagród umilił występ przygotowany przez szkolne koło teatralne „Kometa” oraz słodki poczęstunek.

 

Zuzanna Urbaniak klasa 1 LL
Agata Marciniak

Odnośniki