Klasy 3TI5 i 4TI w Muzeum Narodowym

26 września 2021

W dniu 23.09.2021 uczniowie klas 3TI5 i 4TI wzięli udział w lekcjach muzealnych organizowanych w Muzeum Narodowym w Warszawie o tematyce: „Sztuka klasycystyczna vs sztuka romantyczna” oraz „Sztuka grecka i rzymska„. Poznaliśmy porządki architektoniczne i style w greckim malarstwie wazowym. Przyjrzeliśmy się rzymskim kopiom dzieł greckich rzeźbiarzy, takich jak Fidiasz, Poliklet i Lizyp. Rozmawialiśmy o tym, jaki wpływ na literaturę, sztuki plastyczne, filozofię i politykę zachodniej cywilizacji miała kultura antyczna. Nauczyliśmy się, jak rozróżnić sztukę klasycyzmu i romantyzmu. Razem z przewodnikiem analizowaliśmy najważniejsze podobieństwa i różnice między stylami i światopoglądami tych epok.

Klasy 3TI5 i 4TI w Muzeum Narodowym
Klasy 3TI5 i 4TI w Muzeum Narodowym
Klasy 3TI5 i 4TI w Muzeum Narodowym
Klasy 3TI5 i 4TI w Muzeum Narodowym
Klasy 3TI5 i 4TI w Muzeum Narodowym

Odnośniki