Leonardo da Vinci – opinie uczniów

2013/2014

„…Zdobyłam nowe umiejętności, nauczyłam się obsługi kilku nowych programów komputerowych. Pracowałam na dużych bazach danych w szkole Meridian. Mój poziom języka angielskiego znacznie wzrósł przez te trzy tygodnie. Co najważniejsze przełamałam barierę językową. Poznałam wielu nowych ludzi, którzy okazywali mi życzliwość i pomoc. Pokazywali mi obsługę każdego dla mnie nowego urządzenia oraz pomogli odnaleźć się w nowym środowisku pracy. Zobaczyłam jak wiele robi się w szkole od strony nauczyciela czy dyrektora. Stałam się bardziej samodzielna, poprzez zakres obowiązków, które musiałam wykonywać zupełnie sama. Nauczyłam się punktualności, bo jak wiadomo w Anglii jest to niedopuszczalne. Trzytygodniowy pobyt poza miejscem zamieszkania to spora próba, jednak okazała się bardziej korzystna niż myślałam. Uczestniczenie w projekcie pozwoliło mi uwierzyć mi  siebie i w swoje możliwości. Dodało mi pewności siebie i poczucia, że potrafię dużo…”

Julita Piotrowska

uczennica III TI

„…Program LdV pozwala ludziom na zupełną mobilność rynkową, młodzież staje się bardziej pewna siebie i wierzy w swoje siły, że jest w stanie poradzić sobie sama z trudnościami napotkanymi podczas pracy za granicą. Dzięki takim projektom wiele osób rozmyśla nad podjęciem pracy poza granicami ojczyzny na własną rękę i na własną odpowiedzialność…”

Damian Kalinowski

uczeńIII TI

„…Dodatkowym walorem pobytu była możliwość integracji z angielskimi rówieśnikami, z którymi miałem kontakt zarówno podczas wykonywaniu obowiązków służbowych, jak i podczas spędzania czasu wolnego. Odbyty staż zawodowy w Wielkiej Brytanii pozwolił mi uzyskać nowe perspektywy zatrudnienia na europejskim rynku pracy poprzez nabycie nowych umiejętności językowych oraz specjalistycznych…”

Anna Gąsiewska

uczennica IV TE

„…Innym uczestnikom mogę poradzić, aby się nie bali i odważyli na taką przygodę jak staż. Można podszkolić język angielski, poznać wiele ciekawych osób i utrzymywać z nimi kontakt, zwiedzać nowe miejsca…”

Aleksandra Banaszek

uczennica IV TE