Młodzieżowa Akademia Filmowa

11 kwietnia 2024

4 i 11 kwietnia 14 klas Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie uczestniczyło w ostatnich zajęciach cyklu „Filmy na maturze” w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – organizowanej przez Dom Kultury Hutnik. Cykl wspiera przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z języka polskiego, prezentuje najciekawsze produkcje z ostatnich lat, zawiera również przykład klasyki filmowej i daje szansę przeanalizowania różnych form i gatunków filmowych. Wprowadzając młodego widza w arkana sztuki filmowej daje wiedzę dotyczącą przygotowania do funkcjonalnej interpretacji dzieła i pretekst do rozważań nad różnymi aspektami aktywności człowieka. Jest również punktem wyjścia do rozmowy o wartościach, trudnych wyborach i dylematach moralnych współczesnego człowieka. W ramach cyklu oglądaliśmy „Dekalog I” K. Kieślowskiego, „Świteź” K. Polaka i „Świteziankę”, „Ziemię obiecaną” A. Wajdy, „Pianistę” R. Polańskiego, „Herberta. Barbarzyńcę w ogrodzie” R. Lewandowskiego. „Idę” P. Pawlikowskiego i „Pokot” A. Holland.

Odnośniki