Młodzieżowa Akademia Filmowa Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

17 kwietnia 2023

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W poniedziałek 17 kwietnia mieliśmy okazję obejrzeć film pt. „Lada dzień” – kameralną historię o tym, że nawet w ciężkich czasach nie wolno tracić nadziei i warto myśleć pozytywnie. Film opowiada też o tym, że każda nowa przyjaźń wzmacnia i dodaje sił. Główni bohaterowie nie poddają się smutkowi, mimo iż ostatni już raz mogą ubiegać się o wymarzony azyl w nowej ojczyźnie. Historia powstania tego debiutanckiego filmu fabularnego Hamy’ego Ramezana oparta jest na wątkach z dzieciństwa reżysera, którego rodzina trzydzieści lat temu uciekła z Iranu do Finlandii w obawie przed wojną z Irakiem.

Był to już ostatni film z cyklu pt. „Trudne tematy”, który realizowaliśmy w tym roku szkolnym – w odpowiedzi na zaproszenie DK Hutnik. W zajęciach MAF-u uczestniczyli uczniowie z ośmiu klas: II LL, II LE, II TP/TR, I LEA, I LEB, I LO/LI, I TP oraz I TR/E. Dziękuję wszystkim wychowawcom za pomoc w organizacji wydarzenia.

Koordynator MAF-u w ZS3

Aneta Augustynik

Młodzieżowa Akademia Filmowa Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Odnośniki