Młodzieżowa Akademia Teatralna – Hamlet

30 listopada 2023

30 listopada 2023 roku klasa 2LL wraz ze swoim wychowawcą, panią Karoliną Mickiewicz, miała okazję uczestniczyć w monodramie Piotra Kondrata przedstawiającym fragmenty utworu Williama Szekspira pt. ,,Hamlet”.  Monodram został wystawiony na scenie WOK ,,Hutnik”.

 

Na wstępie artysta zapytał widownię, czy znamy taką postać jak William Szekspir, po czym przez krótką chwilę porozmawialiśmy o jego dziełach, aby poznać wartości, jakimi się kierował i jakie wydarzenia zainspirowały go do napisania „Hamleta”. Aby przypomnieć nam fabułę wystawianej sztuki, pan Piotr Kondrat streścił główne wątki poruszane w dziele. Artysta zdecydował się na przedstawienie fragmentów ,,Hamleta”,  w których główny bohater rozmawia z duchami. Taka interpretacja i ukazanie wydarzeń dramatu było dla aktora dużym wyzwaniem, ponieważ warto zaznaczyć, że monodramat charakteryzuje się tym, że sztuka przedstawiana jest przez jedną osobę. Aby widz mógł zdecydowanie bardziej zrozumieć sens sztuki, artysta użył rekwizytów, które miały zwrócić szczególną uwagę na wypowiadane przez aktora słowa.  

 

Po występie mieliśmy możliwość porozmawiania z artystą oraz zadania mu pytań o rzeczy, których byliśmy ciekawi. Dowiedzieliśmy się wiele zarówno o pracy w teatrze, jak i o życiu Piotra Kondrata. Informacją, która znacznie ożywiła publiczność i zwiększyła ilość zadawanych pytań aktorowi, było dowiedzenie się, że artysta podkładał głos do wielu popularnych gier komputerowych m.in. League of Legends.  

 

Całe spotkanie oceniam bardzo pozytywnie. Widownia w skupieniu obejrzała spektakl, a następnie z dużą otwartością angażowała się w zadawanie pytań artyście. Wspólne wyjście na tę sztukę pozwoliło nam po raz pierwszy obejrzeć formę monodramu oraz dało nam możliwość rozmowy z artystą, którego życzliwość i szczerość względem widzów wpłynęła na wysoką ocenę całego spotkania.

Milena Jechna 2LL

Odnośniki