„Nie daj się złowić” – klasa 4TI w SGGW

28 października 2021

28 października 2021 roku uczniowie klasy 4TI razem z opiekunami: Panią Katarzyną Buźniak oraz Panem Mateuszem Gąsiewskim wzięli udział w warsztatach „Nie daj się złowić”, które odbyły się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie.

Warsztaty odbyły się na wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki. Mgr inż. Grzegorz Wieczorek poprowadził zajęcia dla naszych uczniów jak i części swoich studentów, którzy opowiedzieli pokrótce o szkole i zachęcali naszych uczniów by ją wybrać. Pomimo bardzo wykładowej formy, warsztaty zmuszały naszych uczniów do interakcji z mówcą, chociażby odpowiadając na zadane pytania. Tematy poruszane na warsztatach to między innymi „phishing”, wirusy komputerowe oraz kradzież danych osobowych i ogólne bezpieczeństwo w sieci.

Na samym końcu głos zabrał przedstawiciel firmy MEVSPACE, obecny na warsztatach. Firma ta zajmuje się potocznie mówiąc działaniem w chmurze bądź „hostingiem”. Usługa ta pozwala na dzierżawę fizycznego serwera. Firma ta sprzedaje swoje usługi do wszystkich krajów świata, a do końca tego roku jako jedna z 4 firm w Polsce stworzy swój własny „węzeł”, który znacznie zwiększy wydajność i prędkość przesyłania danych.

Odnośniki