PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2022

W dniu 21 marca, kalendarzowy pierwszy dzień wiosny, pół setki uczniów naszej szkoły z klas 3LOZ, 4TE, 4TI oraz jedna uczennica  z klasy 3 LOI postanowiło spędzić  czas na strzelnicy. Wybór padł na strzelnicę  KSS „Obrońca” w Kadzidle.  Uczniowie zapoznali się z obiektem strzelnicy, zasadami posługiwania się bronią, poznali zasady celowania. W małych grupach, po pięć osób uczniowie odbyli strzelanie, po pięć  oddanych strzałów w celu zapoznania się z działaniem broni, mogli w praktyce przyswoić sobie umiejętność celowania, oddania strzału, następnie każdy miał  możliwość sprawdzenia świeżo poznanych umiejętności w konkursie oddając 10 strzałów . Reszta grupy w tym samym czasie, miała możliwość przypomnienia i utrwalenia sobie zasad pierwszej pomocy, którą  sprawnie poprowadził strażak ochotnik  Łukasz Błoński uczeń klasy 3LOZ.  Wracając do naszej rywalizacji , strzelanie przeprowadzono z KBKS TOZ, kaliber 5,6mm na dystansie 50 metrów  leżąc, używając podpórki. I tu muszę podzielić się czymś co mnie osobiście zaskoczyło, mianowicie będąc dość często na różnych strzelnicach na terenie Mazowsza, sam jestem instruktorem strzelectwa muszę ocenić bardzo wysoko umiejętności naszych uczniów. Instruktorzy którzy przeprowadzali strzelanie często używali  określenia „ŚWIEŻACY ” , „ZIELONI” określali tak osoby które na strzelnicy były pierwszy raz, nie mające do czynienia z bronią. Natomiast  wyniki jakie osiągnęła nasza młodzież świadczą o czymś innym, spora grupa odbywających strzelanie osiągnęła wyniki na poziomie między 80 – 90 punktów na  100punktów możliwych.

Wśród dziewcząt wyniki pierwszej trójki :

Małgorzata Kielan    4TE    – 83pkt

Paulina Ampulska    3LOZ  –  81pkt

Klaudia  Szerzeń       3LOZ  –  79pkt

W grupie chłopców pierwsza trójka przedstawia się następująco:

Kacper     Stopka      3LOZ  – 87pkt

Mateusz   Wójcik     4TI    –  85pkt

Adam      Mróz         4TE    – 83pkt

Najlepszy wynik z będących na strzelnicy opiekunów osiągnął Pan Mateusz Gąsiewski   – 85 pkt

GRATULUJEMY

Niestety, ze względu  na przedłużony czas jaki spędziliśmy na strzelnicy nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych punktów naszego wyjazdu, McDonald”a odwiedzimy za kilka dni gdy zostanie otwarty w naszym mieście. Bardzo dziękujemy  wszystkim opiekunom za poświęcony czas, tj.    K.Ostrowskiemu,  R. Szulęckiemu, M. Gąsiewskiemu.

                                                                                                                         PN

Odnośniki