Podróż do świata poezji anglojęzycznej

18 kwietnia 2023

Pasjonaci poezji anglojęzycznej z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych powiatu wyszkowskiego spotkali się już po raz drugi w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej. Konkursowi, podobnie jak w ubiegłym roku, patronowali Szkoła Języka Angielskiego British House oraz Szkoła Giganci Programowania, a całe przedsięwzięcie objął swoją pieczą dyrektor Zespołu Szkół Nr 3- pan Adam Mickiewicz. Do rywalizacji przystąpiło 26 uczniów z 14 szkół podstawowych naszego powiatu, którzy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a także nienaganną wymowę w języku angielskim. Starania uczestników konkursu oceniali  przedstawiciele Szkoły Języka Angielskiego British House: panie Joanna Rosłoniec oraz Katarzyna Wieczorek, panie Katarzyna Nowak oraz Marta Szczuka reprezentujące Szkołę Giganci Programowania oraz nauczyciele ZS3: panie Karolina Mickiewicz, Olga Mitłosz oraz Monika Orłowska- Więch (koordynator).

Również w tym roku uczniowie mogli powalczyć o wartościowe nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzymał bon na kurs języka angielskiego o wartości 1400 zł ufundowany przez Szkołę Języka Angielskiego British House oraz nagrodę rzeczową sfinansowaną przez Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie. Zdobywca drugiego miejsca wszedł w posiadanie bonu na kurs językowy o wartości 700 zł oraz nagrody rzeczowej ufundowanej przez ZS3 w Wyszkowie. Laureat trzeciego miejsca odebrał zniżkę na kurs językowy w szkole Języka Angielskiego British House oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez ZS3. Przewidziano również nagrodę specjalną, której fundatorem była Szkoła Giganci Programowania. Był to bon na kurs programowania do wykorzystania w tejże placówce.

Tegoroczną rywalizację wygrała Wiktoria Gąsior ze Szkoły Podstawowej w Somiance, która zachwyciła jurorów swoją interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Possibilities”. Nagrodę za drugie miejsce przyznano Zofii Kołodziejskiej również ze Szkoły Podstawowej w Somiance. Uczestniczka wyrecytowała wiersz pt. „Still I Rise” autorstwa Mai Angelou. Uczennice przygotowała pani Małgorzata Kucharczyk. Trzecie miejsce zdobyła Oliwia Dymek ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, która zaprezentowała anglojęzyczną wersję utworu Wisławy Szymborskiej pt. „Atlantis”. Dziewczynkę do konkursu przygotowała pani Magdalena Jasiniak. 

Nagrodę specjalną w tegorocznej edycji konkursu otrzymał Amir Zając ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach, który przedstawił wiersz Edgara Allana Poe pt. „Eldorado”. Ucznia do konkursu przygotowała p. Anna Skawska.

Przebieg uroczystości uświetnili swoimi występami wokalnymi uczniowie Zespołu Szkół Nr 3: Zuzanna Ginko, Agnieszka Kurowska, Julia Ignatowicz, Małgorzata Mielczarczyk, Julia Napiórkowska, Sebastian Bedecki oraz Karol Urbaniak. Konkurs poprowadziły uczennice ZS3 w Wyszkowie: Maja Falba oraz Małgorzata Jakacka. 

Zwycięzcom oraz ich opiekunom gratulujemy sukcesu, ale podziękowania składamy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. To dzięki zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli udało nam się zorganizować drugą edycję naszego konkursu.

Szczególne podziękowania składamy Szkole Języka Angielskiego British House oraz Szkole Giganci Programowania, dzięki którym uczniowie mogli powalczyć o tak wartościowe nagrody. Jesteście Państwo dla nas ogromnym wsparciem, a dla uczniów motywacją do wytężonej pracy. To piękne dzieło, które na pewno zaowocuje w przyszłości. To wielki wkład w kształtowanie postaw lokalnej młodzieży.

Monika Orłowska-Więch

Odnośniki