Sprzątanie świata

18 września 2023

…to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

 

Sprzątanie Świata Polska 2023 odbyło się w naszej szkole w piątek 15 września 2023 roku w godzinach 9.00 – 14.00.Wzięli w niej udział uczniowie klas 2 Lz, 3 Lz oraz 3 Ti wraz z opiekunami p. M  Kryszkiewicz, p. G. Hryszkiewicz i p. G. Cholewińską.

 Jest to jubileuszowa 30-ta akcja, w której zawsze bierzemy udział. 

Jej celem w tym roku jest:

  • promowanie nie śmiecenia,
  • edukacja odpadowa,
  • inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko,
  • angażowanie i integracja społeczności lokalnej,
  • wykorzystanie interesującej metody grupowej pracy wychowawczej.

 

Akcja inicjuje także w naszej szkole coroczne działania w ramach szeroko pojętej edukacji środowiskowej, które w roku szkolnym 2023/2024, podobnie jak w poprzednim, skupią się wokół problemów ekocyrkularności.

Sprzątanie świata

Odnośniki