Światowy Dzień Czytania Tolkiena

23 marca 2023

Światowy Dzień Czytania Tolkiena  obchodzony jest 25 marca, przez wszystkich miłośników na całym świecie powieści mistrza fantasy – J. R. R. Tolkiena. W tym roku motywem przewodnim są: „Podróże i przygody”. Dzięki literaturze Tolkiena możemy się przenieść w magiczny świat elfów, hobbitów czy krasnoludów. Z tej okazji w czwartek 23 marca w szkolnej bibliotece odbyły się tolkienowskie warsztaty tworzenia gier planszowych jako element grywalizacji w ramach zajęć edukacyjnych z udziałem uczniów klasy 1 TP. Spotkanie poprowadziła pani Sylwia Jaworska, pracownik Biblioteki Pedagogicznej przebrana za mityczną Elfkę. Uczniowie obejrzeli film, poznali bliżej biografię i twórczość literacką pisarza. Następnie w czteroosobowych grupach, próbowali stworzyć prawdziwe gry planszowe oraz w nie zagrać kostką i pionkami. Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością i samodzielnie stworzyli takie gry. Zapraszamy młodych czytelników do odwiedzania szkolnej biblioteki w poszukiwaniu książek należących do klasyki fantasy.

Biblioteka szkolna

 

Odnośniki