Uczniowie ZS3 na „Dziadach” Narodowego Teatru Edukacji

22 kwietnia 2024

22 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2LL, 2LI/LEO, 2LZ, 2TI, 3LZ i 3TP/TR wzięli udział w spektaklu będącym adaptacją dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”. Przedstawienie zostało wystawione w Domu Kultury Hutnik przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Uczniom towarzyszyli opiekunowie: Karolina Mickiewicz, Katarzyna Nikodemska, Aneta Kasjaniuk, Dorota Poleska, Małgorzata Szwed i Kamil Gurbała.

Spektakl dotyczył III część „Dziadów”. Twórcy skupili się na kilku scenach obejmujących: Wielką Improwizację, egzorcyzmy ks. Piotra, Sen Senatora i Bal u Senatora. Istotnym elementem sztuki były pojawiające się na scenie dwie aktorki ubrane w czarne i białe szaty – odzwierciedlające kolorami złe i dobre siły walczące o duszę Konrada. Wyróżniającą się była kreacja Senatora Nowosilcowa. Aktor zwracał uwagę modulacją głosu i żywiołowością na scenie.

Uczniowie w skupieniu obejrzeli cały spektakl, a na zakończenie nagrodzili aktorów brawami. Udział w przedstawieniu był dla nich okazją do przypomnienia treści lektury obowiązkowej, którą jest dzieło romantycznego twórcy.

Karolina Mickiewicz

Źródło grafiki:
https://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/dziady/

Odnośniki